FAQ

Otázky, které nám pokládáte, se nám často opakují. Níže jsme si připravili otázky a odpovědi na to, co Vás nejvíc zajímá. Případně se snažíme dovysvětlit celý proces čištění, renovací či impregnací vašich povrchů, co ho provází a na co si dát pozor při realizaci či výběru realizační firmy.

Obecné

OTÁZKA: Co je vše potřeba pro realizaci čištění?
1. Přívod vody
Pro samotné čištění střech, dlažeb či fasád je potřeba dostatečná zásoba vody. Ve většině případů využíváme zahradních ventilů, kde se vhodnými redukcemi připojíme téměř na každý metrický závit či zahradní rychlospojky.
V případě absence vody jsme schopni si vodu zajistit po své linii, avšak je potřeba počítat s adekvátním navýšením ceny
V případě nízkého tlaku (tj. průtok pod 15l / minutu) nás prosím o tomto faktu informujte – přivezeme si přečerpávací sestavu.

2 Elektrická energie
Slouží nám k napojení termostatů, případně přečerpávacích sestav (při nízkém tlaku).
Vzhledem k faktu, že naše stroje jsou poháněny benzínovými či dieslovými agregáty, či mají vlastní baterie, tak elektrická energie pro nás není nezbytně nutná.

OTÁZKA: Jakou vodu a jaké množství je potřeba?
K čištění je za potřebí čistá voda, nejvhodnější je logicky pitná, užívaná v domácnostech. V některých případech jsme schopni použít vodu ze studny, či v krajním případě vodu bazénovou (při nízkém tlaku apod.). Voda dešťová pro čištění není vhodná a pokud to situace umožňuje, snažíme se jí vyhnout. Obsahuje velké množství mechanický či organických nečistot.

Spotřeba vody při čištění je je cca 1m3 na 20-40m2 čištěné plochy

Čištění / renovace a impregnace střech

OTÁZKA: Kdy zvolit čištění z plošiny a kdy za pomoci lezeckého vybavení?
Když nám to situace dovolí, volíme k čištění plošinu. Naše plošiny váží od 1.300 kg až do 12.000 kg, některé jsou kompaktní, takže nezatíží dlažbu či trávník, jiné mají velký rozsah. Co se týká čištění z plošiny má to výhody v eliminace rizika poničení střešní krytiny, kdy jsou nejvíc náchylné eternitové či šindelové střechy. Taktéž nám to umožňuje detailnější čištění a díky teleskopickým nástavcům se tak dostaneme i do všech zákoutí vaší střechy, okapům a svodům. Cenově tyto možnosti u většiny střech vycházejí hodně podobně.

OTÁZKA: Kdy stačí jen čištění a kdy je potřeba nového nástřiku?
Průměrné stáří střech které čistíme je od 15-30 let. Za tuto dobu dojde u většiny střech, která mají barevnou povrchovou úpravu k její degradaci a i po šetrném horkovodním čištění bude krytina světlejší, než byl její původní vzhled. Nejvíc je to znát u střech eternitových, naopak nejméně u pálených tašek (oranžových), případně sypaných (alpský bramac apod.) V praxi se nejvíce setkáváme s tím, že se zákazník rozhodne až na základě vzhledu vyčištěné střechy. Zde je potřeba mít na paměti, že nástřik je potřeba provádět do několika týdnů od samotného čištění střechy, kdy je střecha absolutně čistá a zbavena všech nečistot.

Čištění dlažeb

OTÁZKA: Používáte při čištění chemii?
Ve většině případů nám vystačí pouze předehřátá voda na teplotu 80-100 oC. Ta spolehlivě odstraní většinu nečistot, vyčistíme tak i všechny spáry od bahna, plevelu či jiných nečistot.

V některých případech, kdy je dlažba chycena plísní (tj. černé skvrny) je potřeba použít „chemii“, námi používaná je však ekologicky odbouratelná a k zabití plísní apod. je nezbytně důležitá (stejný příklad jako použití SAVA v koupelnách či na zdech). Dále je možné tyto přípravky použít k odstraňování nečistot chemicky způsobených – od hnojiv, rzi apod.

OTÁZKA: Jak vyčistit olejové skvrny na dlažbě?
Základem je v tomto jednat rychle. Snadněji vyčistíme dlažbu, která nepronikla do hloubky dlažby než několik let zažrané skvrny. Čištění olejových skvrn je díky tomu složitou disciplínou, kde se musí čistit i v několika krocích, neboť po čištění sice dlažba vypadá jak nová, ale po několika hodinách se dostane další části oleje na povrch a proces je tak potřeba několikrát opakovat. Pokud máte prostory, kde hrozí zašpinění od oleje – typicky terasy rodinných domů, kde se griluje apod., je lepší v tomto případě dlažbu preventivně ošetřit některou z našich impregnací a zamezit tak čemukoli se do dlažby vsáknout.

Nenašli jste na některou z otázek odpověď? Neváhejte nás kontaktovat.